Budżet Obywatelski Warszawa

Budżet Obywatelski zwany także budżetem partycypacyjnym, to znany projekt, który umożliwia mieszkańcom decydowanie o tym, na co przeznaczyć część budżetu miasta. Dzięki takiej inicjatywie, każdy mieszkaniec może zgłosić własny projekt lub głosować na inne. Aby brać udział w Budżecie Obywatelskim nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. To świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się teren zamieszkania i mieć realny wpływ na budżet miejski.

  • Budżet Obywatelski Warszawa – składanie wniosków krok po kroku
  • Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego – Warszawa
  • Budżet partycypacyjny – Realny wpływ mieszkańców na otoczenie
  • Jak zgłosić projekt? Dr Spil przygotuje Twój projekt bezpiecznego placu zabaw

Budżet Obywatelski Warszawa – składanie wniosków krok po kroku

Zalogowanie się na konto – Zarejestruj się na konto Budżetu Obywatelskiego ( https://bo.um.warszawa.pl/zglos-projekt ), podaj nazwę użytkownika, hasło i swój adres mailowy. Od tej chwili masz możliwość zgłoszenia projektu!
Opisz swój projekt – Uzupełnij wszystkie pola w formularzu zgłoszeniowym. Pomoże Ci to w łatwy sposób opisać swój pomysł. Do zgłoszenia dołącz listę osób popierających Twoją propozycję.
Wpisz swoje dane osobowe – Poprawne dane są istotnym elementem, ponieważ pracownicy urzędu będą wtedy mogli porozmawiać z Tobą o projekcie.
Zgłoś projektTwój pomysł będzie widoczny na stronie od razu po zgłoszeniu. Mieszkańcy będą mogli dodawać komentarze i zadawać różne pytania na temat projektu. Będziesz miał możliwość rozmowy z nimi o swoim pomyśle.

Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego – Warszawa

Co roku warszawiacy wymyślają własne projekty lub głosują na realizację najpotrzebniejszych wniosków.
Przeglądaj projektySprawdź, jakie projekty zaproponowali inni mieszkańcy. Napisz, co o nich sądzisz lub zadaj pytania ich autorom. Zobacz, które z nich są możliwe do zrealizowania i będą mogły być poddane głosowaniu.
Zagłosuj na projektySpośród dostępnych projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych wybierz te, które według Ciebie są ciekawe i najpotrzebniejsze. Oddaj swój głos i miej możliwość decydowania, na co zostanie przeznaczony budżet Warszawy.

Budżet partycypacyjny – Realny wpływ mieszkańców na otoczenie

Celem Budżetu Obywatelskiego jest umożliwienie mieszkańcom decydowania o wydatkach gminnych. Społeczeństwo może brać udział w procesie zmian, zgłaszając swoje pomysły w celu ich realizacji. Budżet Obywatelski to realny wpływ na zmiany oraz szansa głosu dla każdego mieszkańca. Celem jest włączenie w projekt jak największej liczby ludzi. W tym roku, Budżet Obywatelski- Warszawa przyjął hasło „Ty też możesz zmienić Warszawę”. Tylko zaangażowanie mieszkańców w projekt pozwala na spełnienie ich oczekiwań i danie sygnału władzy czego potrzebują.

Jak zgłosić projekt? Dr Spil przygotuje Twój projekt bezpiecznego placu zabaw

W Twojej okolicy brakuje miejsca do zabawy dla dzieci? Chcesz aby w ramach Budżetu Obywatelskiego pojawił się bezpieczny plac zabaw? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie pomożemy Ci zgłosić swój projekt placu zabaw z atestem, który zachwyci mieszkańców. Wykonamy kosztorys całej inwestycji, który załączysz we wniosku. Pamiętaj o zaangażowaniu sąsiadów i znajomych, aby pozyskać jak największa liczbę głosów.