Budżet Obywatelski Kraków

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w mieście Kraków. Ideą Budżetu Obywatelskiego są projekty, które realizowane są jak najbliżej mieszkańców, w odpowiedzi na ich potrzeby. W tym roku do dyspozycji mieszkańców przeznaczono łącznie 38 milionów złotych.

  • Kto może złożyć swój projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego w Krakowie?
  • Jak zgłosić pomysł? – 4 proste kroki w celu złożenia projektu Budżetu Obywatelskiego w Krakowie
  • Gdzie szukać pomocy w procesie zgłaszania pomysłu?

Kto może złożyć swój projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego w Krakowie?

Możliwość składania projektów do Budżetu Obywatelskiego mają wszyscy mieszkańcy Krakowa – również obcokrajowcy mieszkający w Krakowie mogą złożyć taki wniosek oraz brać udział w głosowaniu na poszczególne projekty. Jeśli masz pomysł i chcesz go zrealizować – nie czekaj! Złóż swój wniosek online

Jak zgłosić pomysł? – 4 proste kroki w celu złożenia projektu Budżet Obywatelski Kraków

Twój projekt może mieć charakter ogólnomiejski lub dzielnicowy.
1) Musisz ustalić kategorię projektu, tytuł, krótki opis i miejsce realizacji. To wszystko składa się na wizytówkę, która powinna zainteresować głosujących.
2) W kolejnym etapie opisowym, musisz opisać szczegółowo projekt, wyjaśnić dlaczego będzie przydatny dla społeczności Krakowa i jakie korzyści przyniesie. Im dokładniej to zrobisz tym lepiej! Możesz dołączyć mapki, zdjęcia i inne materiały poglądowe.
Warto opisać szczegóły takie jak: materiał, z jakiego ma być wykonana ławka, jakie elementy znajdą się na placu zabaw itp. Chodzi o wykazanie ogólnodostępności Twojego pomysłu.
3) W tym kroku powinieneś opisać jak po kolei ma być realizowany projekt. Ustal harmonogram tworzenia założonego celu. Kiedy planuje się rozpoczęcie, realizację i zakończenie projektu.
Możesz dodać kosztorys inwestycji, ale nie jest to punkt obowiązkowy.
4) W ostatnim kroku decydujesz się na wysłanie wniosku. Aby projekt był kompletny, obowiązkowe jest dostarczenie listy poparcia w określonym terminie od złożenia wniosku. Lista poparcia musi zostać podpisana przez mieszkańców Krakowa.

Gdzie szukać pomocy w procesie zgłaszania pomysłu?

Jeśli masz pytania i wątpliwości, masz możliwość skontaktowania się z pracownikami Urzędu Miasta Krakowa lub miejskich jednostek organizacyjnych. Istnieje również Infolinia Budżetu Obywatelskiego. Możesz zapytać o wszystkie sprawy związane z przystąpieniem do projektu Budżet Obywatelski Kraków.

Jeśli chcesz aby w Krakowie powstał bezpieczny, certyfikowany plac zabaw skontaktuj się z producentem Dr Spil. Pomożemy i doradzimy jak zgłosić pomysł budowy placu zabaw, uwzględniając wszystkie wymagane elementy łącznie z kosztorysem projektu. Zapraszamy do kontaktu.