Budżet obywatelski Katowice

Katowicki Budżet Obywatelski to demokratyczny proces, w którym każdy mieszkaniec ma możliwość głosowania lub zgłoszenia swojego pomysłu na spożytkowanie funduszy miasta. Każda osoba, która zamieszkuje tereny Katowic, może brać udział w przedsięwzięciu, niezależnie od płci i wieku. Jeśli masz pomysł — działaj i miej wpływ na zmianę swojego otoczenia!
Trwa IX edycja! Obecnie weryfikowane są wszystkie zgłoszenia, które zostaną ogłoszone do 16 sierpnia 2022 roku. Kolejnym etapem będzie głosowanie, które rozstrzygnie o wyborze inwestycji.

  • Jakie miejsca są potrzebne w Katowicach?
  • Jak głosować w Budżecie Obywatelskim?
  • Pomoc w składaniu wniosków Budżet Obywatelski Katowice

Jakie miejsca są potrzebne w Katowicach?

Katowice to miasto, które stale się rozwija. Mieszkańcy chcą czuć się bezpiecznie, swobodnie i mieć możliwość rozwijania swoich zainteresowań w wolnym czasie. Miasto pomaga im w tym, jak może. Tworzone są miejsca takie jak wyposażone biblioteki, bezpieczne, certyfikowane place zabaw dla dzieci lub nowe ścieżki rowerowe. Mieszkańcy coraz częściej wyrażają chęć spędzania aktywnie czasu, dlatego nowe boiska, siłownie plenerowe, pływalnie lub zagospodarowane parki są cenione i niezwykle lubiane przez mieszkańców. Budżet Obywatelski to program, który umożliwia powstawanie właśnie takich miejsc. Kursy, warsztaty, kina plenerowe i organizacja czasu wolnego — Wybierz podczas głosowania, czego Tobie najbardziej brakuje w Katowicach.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim?

Proces głosowania będzie trwał od 10 do 23 września 2022 r. za pomocą internetowego formularza. W celu poprawnego oddania głosu postępuj zgodnie z instrukcją wyświetlaną w formularzu. Pamiętaj, że głosować możesz tylko 1 raz. Jeżeli obawiasz się, że samodzielne głosowanie może sprawić Ci kłopot, skorzystaj z pomocy urzędników, którzy będą czekać na Ciebie w wyznaczonych mobilnych punktach głosowania. Możesz wybierać projekty lokalne oraz ogólnomiejskie. Twój głos ma znaczenie! Decyduj o tym, co powstanie w Twoim miejscu zamieszkania. Czy będzie to bezpieczny plac zabaw obok domu, miejska biblioteka lub nowa siłownia plenerowa — Weź udział w głosowaniu i powiedz czego potrzebujesz w swoim mieście.

Pomoc w składaniu wniosków Budżet Obywatelski Katowice

Masz pytania? Pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej udzielają Ci wszystkich potrzebnych informacji. Pamiętaj, że Twój głos jest ważny! Jeśli chcesz, aby w Katowicach pojawił się bezpieczny, certyfikowany plac zabaw skontaktuj się z producentem Dr Spil. Pomożemy Ci w zgłoszeniu projektu budowy certyfikowanego placu zabaw. Uwzględnimy wszystkie wymagane elementy, wraz z kosztorysem. Zapraszamy do kontaktu.