pomysły budżet obywatelski

Budżet obywatelski to inicjatywa, dzięki której obywatele decydują, jakie projekty są realizowane w ich mieście. Co więcej, mieszkańcy nie tylko wybierają propozycję, ale też je składają. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie pomysły cieszą się największą popularnością.

Z myślą o dzieciach…

Pierwszym projektem, który jest bardzo chętnie realizowany w ramach budżetu obywatelskiego, są place zabaw. Nic w tym niezwykłego. Place zabaw mają wiele zalet. Nie tylko wywołują uśmiech na twarzy każdego dziecka i są okazją do spędzenia czasu na zabawie, ale przede wszystkim rozwijają jego funkcje motoryczne oraz pomagają mu nawiązać relacje z innymi osobami. Z tego też powodu pedagodzy i psychologowie zachęcają wszystkich rodziców do odwiedzania tych miejsc wraz ze swoimi pociechami. I mieszkańcy wielu miast chętnie na nie stawiają. Budżet obywatelski umożliwił już powstanie wielu placów zabaw dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. W ramach tej inicjatywy wybudowano wiele placów zabaw dla przedszkoli czy też na osiedlach. Również place integracyjne cieszą się dużą popularnością.

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Drugim pomysłem, który cieszy się dużą sławą, jest siłownia na świeżym powietrzu. W wielu miastach jest to bardzo popularne rozwiązanie, którego zadaniem jest zachęcenie do aktywności fizycznej osoby w każdym wieku. Niestety, liczba Polaków, którzy nie ćwiczą jest wysoka. Z tego też powodu powstają takie inicjatywy, jak plenerowe siłownie. W końcu treningi na świeżym powietrzu przynoszą o wiele więcej korzyści niż te, które są wykonywane w zamkniętych pomieszczeniach. To szybki sposób na spalenie kalorii i poprawienie swojej kondycji. Mieszkańcy wielu miast doskonale o tym wiedzą, dlatego też chętnie głosują na tego typu rozwiązania.

Budżet obywatelski dla wszystkich mieszkańców

Budżet obywatelski to nie tylko place zabaw i siłownie. Inicjatywa obejmuje również ulepszanie ulic oraz chodników. Mieszkańcy wielu miast zwracają na te kwestie uwagę i postulują o wybudowanie nowych miejsc parkingowych czy też wyznaczenia nowych przystanków autobusowych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *