Budżet obywatelski 2023

Budżet Obywatelski 2023 jest demokratycznym procesem, w którym mieszkańcy mają możliwość zaproponowania zmian w swoim mieście. Każdy może zgłosić swój projekt, który jednak musi być ogólnodostępny. W kolejnym roku budżetowym projekty z największą liczbą głosów zostaną zrealizowane. Budżet Obywatelski jest wyjątkową okazją do rzeczywistego współdecydowania o mieście. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych pomysłów przyczyniających się do rozwoju miejsca zamieszkania. Uważasz, że w okolicy potrzebny jest nowy, bezpieczny plac zabaw, siłownia plenerowa, monitoring na osiedlu lub oświetlenie ulicy obok Twojego domu? Złóż wniosek i zrealizuj swój pomysł.

  • Budżet Obywatelski 2023 – Składanie projektów
  • Głosowanie na zaakceptowane projekty Budżetu Obywatelskiego
  • Pomoc w składaniu wniosku

Budżet Obywatelski 2023 — Składanie projektów

Jeśli masz pomysł, który jest ogólnodostępny dla każdego mieszkańca — zgłoś go w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Twoim mieście. Skonsultuj go wcześniej z koordynatorem, aby zwiększyć szanse na zaakceptowanie go w późniejszym etapie. Pomysły na projekt Budżetu obywatelskiego to nowe place zabaw, biblioteki miejskie, oświetlenia ulic, wyposażenia szkół, remont chodników i inne. Każdy pomysł jest dobry! Ważne, aby spełniał wszystkie wymagania i zebrał wymaganą ilość poparcia innych mieszkańców. Dobrą informacją jest to, że każdy może zgłosić dowolną liczbę projektów. Oznacza to, że masz realną szansę wpłynąć na zmianę otoczenia w swojej okolicy. Już dziś zastanów się nad tym, czego brakuje lub co chciałbyś zmienić w swoim mieście i zaplanuj złożenie wniosku w kolejnym Budżecie Obywatelskim 2023. Porozmawiaj z sąsiadami i wspólnie zastanówcie się jaki projekt miałby największą szansę.

Głosowanie na zaakceptowane projekty Budżetu Obywatelskiego

W kolejnym etapie rozpoczyna się głosowanie na projekty. Zrealizowane zostaną te z największą liczbą głosów, dlatego tak ważne jest, aby projekt był ogólnodostępny i był kierowany do wielu odbiorców. Dużą popularnością cieszą się place zabaw na osiedlu, nowe place i obiekty sportowe, siłownie plenerowe i wszelkie miejsca do spędzania czasu wolnego. Po zakończeniu głosowania, publikowane są projekty, które zostaną zrealizowane w kolejnym roku budżetowym.

Pomoc w składaniu wniosku Budżet Obywatelski 2023

Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku? Chcesz, aby blisko Ciebie powstał nowoczesny, bezpieczny plac zabaw z atestami? Pomożemy Ci w realizacji projektu, który uwzględni wszystkie wymagania potrzebne do zaakceptowania pomysłu. Zapraszamy do kontaktu.